Aydın Haberleri, Aydın Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yaralı adamın komşuları zamanla yarıştı

Elindeki büyük kesi nedeniyle hastaneye kaldırılan şahsın parmağının birinin koptuğu belirlenince Kardal’ın yakınları ve komşuları zamanla yarıştı. Hastaneden gelen telefon üzerine kurban eti ayıklanan alanda kopmuş parmak arayan komşular, adeta zamanla yarışarak kopan parmağı buz kütlesine sarıp hastaneye yetiştirdiler. Ayın’da kurban bayramı dolayısıyla yaklaşık 50 kişinin kesi ve kurban kazasından dolayı hastanelik olduğu belirtildi.

Olay Karacasu’nun Yaykın Mahallesi’nde meydana geldi. 2 çocuk babası 41 yaşındaki Ertaş Karadal ailesi ile birlikte kurban bayramı için aldıkları hayvan kurban ettikten sonra kurbanın boynuzlarını canavar isimli kesici aletle kesmeye başladı. Boynuzları kesmeye çalışırken parmağını alete kaptıran Karadal parmağını çekmeye çalışırken avuç içini de kesti. Kardeşine elinde büyük bir kesik olduğunu söyleyen Karadal kardeşi ve eşi ile birlikte Karacasu Devlet Hastanesine gitti. Burada parmağının koptuğunu öğrenen Karadal kopan telefonla köye ulaşıp parmağının bulunmasını istedi. Karadal’ın eşi kazanın meydana geldiği yerdeki yakınlarını arayarak kopan parmağı bulmalarını istedi. Olay yerinde parmak arayan yakınları kopan parmağı bularak hastaneye götürdü. İlk müdahalesi Karacasu’da yapılan Karadal parmağı ile birlikte Nazilli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Hastanede görev yapan doktorlar gerekli müdahaleyi yaptıktan Karadal’ı Aydın’a sevk etti. Karadal’ın eşi ve kardeşi kopan parmağın geri takılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Öte yandan Aydın’da kurban bayramı nedeniyle oluşan kurban kazalarından kaynaklı hastanelerde ciddi yoğunluk yaşandı.

Bir önceki yazımız olan Didim’de Halk Oyunları festivali coşkusu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi