Aydın Haberleri, Aydın Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Romanlar 6. geleneksel Ramazan iftarında buluştu

Geleneksel Ramazan İftarı yüzlerce Roman vatandaşı bir araya getirdi.

Aydın’da Roman vatandaşların çoğunlukta olduğu Ilıcabaşı Mahallesinde 6 yıl önce hayırseverler ve mahalle sakinlerinin öncülüğünde başlatılan ve geleneksel hale getirilen Ramazan ayı iftarı bu yılda geniş bir katılımla yapıldı. Mahalle sakinlerinden İrfan Yanar ve Ali Bay’ın öncülük ettiği 6. Geleneksel Ramazan Buluşmasına çeşitli sivil toplum örgütleri de destek verdi. Ilıcabaşı Mahallesi Doğu Gazi Bulvarında gerçekleşen etkinlikte caddeye kurulan iftar sofrasında bir araya gelen yüzlerce Roman, birlikte oruçlarını açarak Ramazan ayının bereketi ve manevi hazzını yaşadı.

Ramazan ayı buluşmasına destek veren tüm kişi ve sivil toplum örgütlerine teşekkür eden İrfan Yanar, “Ramazan coşkusunu tüm millet olarak paylaşmak için geleneksel olarak 6.’sını düzenlediğimiz Ramazan ayı buluşması bizleri bir araya getirdi. Bu iftar programı, mahalle sakinlerimizin katkılarıyla gerçekleşen bir etkinliktir. Herhangi bir parti, dernek, vakıf veya grup adına düzenlenen bir organizasyon değildir. Her kesimden sivil toplum kuruluşları ile hayırseverlerin katkılarıyla ve de Ilıcabaşı Mahalle sakinlerinin gayret ve fedakarlıklarıyla düzenlediğimiz bu buluşma geleneksel hale geldi. Buradaki amacımız birlik, beraberlik, kaynaşma, Ramazan coşku ve bereketini hep beraber yaşamaktır” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Şehit ateşi Aydın’a düştü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hilesi