Aydın Haberleri, Aydın Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan Yetiştiricilere müjde

Kararın 4 Nisan tarih 30028 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdiğini belirten ADSYB Teknik İşler Müdürü Seda Emine Payık, yetiştiricilerin elinde bugüne kadar küpelenmemiş sığır varsa birliğe müracaat etmelerini istedi.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sığır cinsi hayvanların tanımlanması, tescili ve izlenmesi yönetmeliğinde değişiklik yapıldığını ve değişikliğin de 4 Nisan 2017 tarih ve 30028 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini kaydeden ADSYB Teknik İşler Müdürü Seda Emine Payık, “ilgili yönetmeliğin geçici maddesinde ‘Herhangi bir nedenle bu yönetmelik hükümlerine uygun olarak tanımlanmayan her yaştaki sığır cinsi hayvanların 14üncü madde birinci fıkrasında belirtilen tanımlama süresine bakılmaksızın 31 Aralık 2017 tarihine kadar tanımlama ve kayıt işlemi yapılır’ şeklinde değiştirilmiştir. Bugün itibariyle yürürlüğe giren bu değişiklik kapsamında kayıt işlemi yapılmamış tüm sığırlar yaşına bakılmaksızın kayıt altına alınıp küpelenebilecek. Ayrıca bu gecikmeden dolayı yetiştiriciye 31 Aralık 2017’ye kadar küpe taktırmadıkları gerekçesi ile herhangi bir cezai işlem uygulanmayacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Söke’de Avukatlar Günü kutlamaları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir