Aydın Haberleri, Aydın Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Erol, Samsun’da Jeotermal toplantısına katıldı

Jeortermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı Samsun’da yapıldı. Jeotermal kaynaklara sahip il ve ilçe belediye başkanlarının iştirak ettiği toplantıya Aydın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol’da katıldı.

Samsun’da özel bir otelde meclis toplantısı ile başlayan buluşmada, faaliyet raporu, kesin hesaplar, komisyon raporu, birliğinin adının değiştirilmesi teklifi, Dünya Birleşik Kentler Birliği’ne üyeliğin görüşülmesi gibi konular görüşüldü. Program meclisin ardından toplantılarla devam etti.

Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler buluşmasının verimli geçtiğini ifade ederek, toplantıda rüzgar ve güneş enerjisi alanında da çalışma kararı alarak yenilenebilir enerji konusuna yönelme kararı aldıklarını ifade etti. Toplantı sonrası Samsun merkez ve ilçeleri Ladik, Vezirköprü ve Havza’yı gezdiklerini belirten Erol, “Memleketimizin her köşesi ayrı güzel” dedi.

Bir önceki yazımız olan Aşı ve aşılanmanın önemine dikkat çektiler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir